GALERIA OF ART
wystawy
Anna Sobol


Anna SobolAbsolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
1983 - dyplom w pracowni Jana Tarasina. W latach 1981 - 82 studiowała w Academie des Beaux Arts w Liege (Belgia). W 1997 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Uprawia malarstwo sztalugowe, litografię, fotografię artystyczną i tradycyjne tematy: portrety, pejzaże, akty, kompozycje metaforyczne.
Jest organizatorem licznych wystaw (w tym "Sacrum Novum" w Polsce i w Belgii). Prowadzi galerię KADR na warszawskim Służewcu. Udziela lekcji malarstwa i rysunku. Od 2002r. jest członkiem Fotoklubu RP. W 2000r. stworzyła spektakl multimedialny "Jeźdźcy Apokalipsy" z muzyką M.Hertla (kwartet z harfą i wokalizą) skomponowaną do jej obrazów. Eksperymentuje z unikalną techniką enkaustyki (m.in. cykl "Impresje Muzyczne"). Zbudowała instrument "sobolara" - rodzaj grającego obrazu. Pisze wiersze. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, U.S.A, Korei Płd, Australii i Arabii Saudyjskiej. W kościele ewangelickim w Wallsbull (płn Niemcy) znajduje się jej Św. Krzysztof z cyklu "Apokalipsa".

© 2020 GALERIA OF ART.